Кадетите на Балкан постигнаха първата си победа във финалиня турнир на републиканското първенство, което се провежда в Ботевград. Те се справиха лесно със съперниците си от Пазарджик. Още на полувремето те водеха с 20 точки - 51-31, след това треньорът Лъчезар Диков даде възможност на всички свои играчи, които фиксираха крайното 87-65.

В ключовия мач в групата на Балкан "Левски" победи "Черно море" с 86-74. За да се борят за първото място в групата, след снощната загуба от "Черно море", нашите момчета трябва да постигнат успех и в трите си оставащи мача - утре с Видабаскет, в четвъртък с добре играещия тим на Делфин Бургас и в петък срещу "Левски" - отбор, който ни превъзхожда в ръстово отношение. Припомняме, че всички мачове на Балкан в група Б започват от 18.00 ч.

В третия мач от група Б "Делфин" победи "Видабаскет" с 65-58.

Резултати от група А: Лукойл Академик - Сити Юнивърсити 93-57, Шампион 2006 - Тигър Ямбол 64-61, Овергаз - Дунав 2007 103-79.