Почти един месец футболистите на Балкан не бяха играли пред своя публика след трите поредни гостувания в първенството на Западната Б група. Въпреки това малцина дойдзоха днес на градстия стадион да видят победата на "зелените" с 2-0 срещу Септември Симитли  мач от седмия кръг.

Домакините откриха сравнително рано резултата. Те поведоха в 15-та минута с гол на Иван Редовски след отлично подаване на Петър Петров и грешка на един от централните бранители на Симитли Иво Тренчев. Минута преди края на първото полувреме двата отбора останаха с човек по-малко, когато бяха изгонени Васил Кацарски от Септември и Иван Редовски от Балкан. Кацарски на практика направи опит за убийство на вратаря на домакините Мартин Митев, като влезе остро с високо вдигнат крак, насочен в лицето му. Голмайсторът на Балкан веднага влезе в саморазправа с грубияна, в резултат на което и двамата бяха изгонени с директни червени картони.

Същият този Кацарски обаче можеше да получи два жълти картона далеч преди това за изключително острите си и опасни влизания в краката на играчи на домакините. Главният рефер Димо Радев от Варна обаче учудващо бе твърде толерантен към него. Впрочем Радев излезе начело на съдийската тройка, след като в последния момент замени друг свой съгражданин - Радан Мирянов, който предварително бе получил наряд за този мач.

През второто полувреме гостите бяха по-активни и правеха опити да изравнят, но бяха доста ялови в действията си, а на два пъти вратарят Митев спаси отбора си. Три минути преди края на редовното време перфектна комбинация Петров - Спахиев - Кръстев можеше да сложи точка на спора, но ударът на последния попадна в тялото на вратаря. Все пак това се случи две минути по-късно - Димитър Кръстев отново бе изведен на ударна позиция и този път бе прецизен - 2-0 за Балкан.

Балкан: Митев, Спахиев, Пейков, Филипов, Арангелов, Стойчовски (90 - Мутафчийски), Ралчовски, Петров (89 - Ст. Иванов), Златков (46 - Зарев), Кръстев, Редовски

Симитли: Църваришки, М. Николов, Томов (80 - Бандев), Тренчев, Тодоров, Кацарски,  Демирев, Шумантов (62 - Костурков), Лазаров, Башлиев (53 - Младенов), Цв. Николов

Съдии: Димо Радев, Диян вълков, Данаил Николов - Варна