Рилски спортист се наложи над Черно море с 88-77 в среща от третия кръг на Балканската баскетболна лига. Срещата бе оспорвана само през първата част, която варненци спечелиха с 22-21. След това силно за домакините заигра все още невъзстановеният Александър Груев и те дръпнаха в резултата. Печално слаба за Черно море бе третата четвъртина, в която разликата набъбна до 20 точки. В самия край, когато всичко бе решено, моряците успяха да намалят пасива си до 11 - 88-77 за Рилски спортист.

Без особени проблеми победа като гост в Плевен постигна и Левски, който се наложи над Спартак с 91-79.

В останалите мачове ОКК Беорад спечели срещу румънския Стяуа с 85-70. А македонският Работнички не се яви за гостуването си в Румъния на Газ Метан и му бе присъдена служебна загуба с 20-0.