Две петминутни продължения бяха необходими да бъде излъчен победител в мача между Ямбол и Левски. Значително по-настойчиви бяха домакините, които спечелиха абсолютно заслужено със 114-112, и свалиха сините от лидерската позиция във временното класиране.

Редовното време завърши при 86-86. До този резултат се стигна след по-добра игра на домакините. Те водеха почти до самия край на последната четвъртина, въпреки че лидерът им Димитър Ангелов бе изкаран пресилено за нарушения. Още в третата част срещу него бе отсъдено доста спорно нарушения, което бе четвърто поред, последвано от технически фаул заради острата му реакция. При напускането на игралното поле той действа невъздържано и пред дежурния Румен Калпакчиев и реферите добавиха още един фаул срещу него.

Резултатът след допълнителните 5 минути също остана равен - 99-99. Във второто продължение ямболци направиха по-малко грешки и успяха да зарадват публиката в зала Диана с победата.

Почти по-същото време в Плевен завърши и започналият половин час по-късно мач между в Плевен  между Спартак и Черно море. Домакините разгромиха своите съперници с 18 точки разлика - 93-75 с 25 точки на Хрисимир Димитров и 21 на Илия Станков. За моряците трети силен мач изигра ентърът Крум Дойчинов, завършил с 24 точки. Ерик Уеб вкара само 4 за 25 минути игра, а новият гард Мираковски отбеляза 9. С този успех и най-вече с разликата, която постигнаха, плевенчани увуличиха почти теоретичните си до този момент шансове за влизане в първата четворка кръг преди края на втория етап от размененого гостуване на НБЛ.