В третата си предсезонна проверка футболният отбор на Балкан постигна победа срещу Ботев Криводол с 2-1. Мачът се игра днес от 13.00 часа наирището с изкуствено покритие в Правец.

Балканци откриха  още в 4-та минута с гол на Мариян Христов. Криводолци сгрешиха при разиграането в централната зона и бившият национал от 35-36 метра прехвърли излезлия напред вратар на Ботев.

Резултатът бе изравнен в 30-та минута, когато Борис Борисов завърши една добра атака на тима от Криводол.

В 55-та перфектна комбинация на зелените бе завършена с голов удар на Петър Лаков и това се оказа победният гол за Балкан. Минути преди края Веселин Георгиев - Пилето имаше възможност да изравни. Той бе изведен сам срещу вратаря, но действа левашки и Ивайло Цветков се прояви блестащо.