Днешната среща в Ботевград премина без каквато и да е интрига - срещу Спартак домакините от Балкан спечелиха най-лесния си мач в лигата. Резултатът - 95-73, е красноречив.

Повечето от играчите на  Спартак видимо бяха без настроение за игра. И това бързо се отрази. Още в шестата минута домакините вече имаха двуцифрена разлика - 16-6. На полувремето с добри изяви на Иван Лилов, Радев и Мартин Маринов тя набъбна на 18 - 50-32.  Нещата продължиха по същия начин и в третата част, както и в четвъртата, когато авансът на Балкан достигна 30 точки при 82-52.

Шестима от Балкан завършиха с двуцифрен точков актив - Иван Лилов е с 19 точки, Георги Давидов има 17. Мартин Маринов отбеляза 16 - той имаше нужда от такива силни изяви, след като в последните мачове очевидно бе изпаднал в някакъв психологически минисрив. Капитанът Атанас Радев завърши с 15 точки, с по 10 са Любомир Лилов и Джими Хънт. Заради здравословни проблеми започналият като титуляр Данчо Бозов игра само 10 минути.

За плевенския тим с 14 точки е Кенърли, с  13 е Дяковски, с 12 - Тодоров, с 11 - Трайков.