Днес Балкан бе победен от Евроинс Черно море със 70-59 в последния мач от тридневния турнир на А група за юноши старша възраст. Домакините бяха равностойни през първите три части. В края на първото полувреме резултатът бе равен - 34-34.

В началото на третата четвъртина балканци дръпнаха със 7 точки, но позволиха бързо да бъдат догонени в резултата и в края на частта варненци водеха с 2 точки - 49-47. Изходът на срещата бе решен в последните десет минути. В тях домакините успяха да отбележат едва 9 точки след много неточна стрелба. И записаха втората си загуба в турнира, на който бяха домакини, след поражението първия ден от Сити Юнивърсити с 69-73. Единственият им успех бе вчера, когато се наложиха над Тунджа със 105-79.

От 8 март във Варна предстои последният турнир. В него Балкан ще срещне последователно Лукойл Академик, Видабаскет, Септември София и Левски.