Футболистите на Балкан стартираха с победа пролетния дял от първенството на Западната Б група. Те се наложиха трудно над  Бдин Видин с 2-1.

Гостите първи имаха възможност да открият резултата. В 13-та минута Цветомир Тодоров бе изведен очи в очи с вратаря на Балкан Стоян Симеонов, но стражът на домакините се хвърли се хвърли в краката му и спаси вратата си от попадение. В 29-та по отличен начин се прояви неговият колега от Бдин Димитър Димитров, който извади удар от фаул на Иван Редовски, насочен в левия горен ъгъл на вратата му.

Три минути по-късно гостите останаха с човек по-малко - Николай Ковачев си изкара втори жълт картон и бе изгонен. След което балканци се настаниха трайно в половината на Бдин, но в действията им имаше твърде много брак. Имаше дори периоди, в които не личеше, че последният в класирането е с намален състав.

Натискът на Балкан доведе до гол чак в 74-та минута, когато Григор Стойчовски след удар с десния крак промуши топката във вратата. Вместо да нанесат бързо втори удар, обаче, зелените се върнаха и бяха наказани. Шест минути по-късно - в 80-та, бдинци изравниха с хубав гол. Най-добрият играч на Бдин Цветомир Тодоров нанесе неспасяем удар от двайсетина метра -  топката се отби в лявата греда и отиде в противоположния край на вратата.

Домакините се сепнаха и обсадиха наказателното поле на гостите. Две минути преди края на редовното време защитник на Бдин игра откровено с ръка и  главният рефер Никола Попов отсъди дузпа. Вратарят Димитров не можа да познае ъгъла след удара на Иван Редовски от бялата точка и това бе победният гол за Балкан.

Балкан - Бдин 2-1 (0-0)

Балкан: Симеонов, Спахиев, Пейков, Филипов, Арангелов, Апостолов (70 - Петров), Стойчовски, М. Христов, Кръстев (82 - Ръждев), Лаков (83 - Т. Тодоров), Редовски

Бдин: Димиткров, Куанг, Колев, Ковачев, Брестовички, Борисов, Никифоров (75 - Ценков), Иванов (82 - Танев), Пасков (32 - Начев), Тодоров, Костадинов

Съдии: Н. Попов, П. Стойчевски, С. Симеонов