Балкан (Ботевград) е първият полуфиналист в турнира за Купа "Леденика-България'10" по баскетбол за мъже, след като в зала "Диана" в Ямбол се наложи над Черноморец (Бургас) с 88:78 (23:18, 14:23, 25:16, 26:21) точки.

На полуфиналите Балкан ще срещне победителя от четвъртфинала между Лукойл Академик (София) и Рилски спортист (Самоков), който е по-късно днес, предаде БТА.

Отборът от Ботевград водеше в резултата през първите две части, като Черноморец изравни 37:37 30 секунди преди почивката. След 20 минути игра бургазлии имаха аванс от 4 точки - 41:37.

В началото на третата част Балкан започна със серия от 13:5 и отново поведе - 50:46, но 4:45 минути преди края на частта Черноморец изравни отново - 53:53.

След 30 минути Балкан водеше с 5 точки - 62:57, като в средата на последната част увеличи аванса си на 8 точки - 67:59.

Най-голямата разлика в мача бе 10 точки при 84:74 50 секунди преди сирената, при 86:76 и при крайния резултат.

За Балкан най-резултатни бяха Иван Лилов с 28 точки, Джими Хънт с 19 точки и Атанас Радев с 10 точки и 12 борби. За Черноморец се отличиха Пламен Алексиев с 18 точки, Мартин Дурчев с 12 точки и Атанас Пенев с 11 точки и 7 борби.

Първа среща от четвъртфиналите на турнира за Купа "Леденика-България'10" по баскетбол за мъже в зала "Диана" в Ямбол:

Балкан (Ботевград) - Черноморец (Бургас) - 88:78 (23:18, 14:23, 25:16, 26:21)