Футболният отбор на Балкан записа първия си неуспех през пролетния сезон на Западната Б група. Днес в мач от 28 кръг той отстъпи като гост на Марек Дупница с 2-1.

Домакините откриха още в 6-та минута чрез Ангел Крумов, който засече с глава топката след ъглов удар. Мариян Христов имаше възможност да изравни от твърде удобно положение, но не успя. В 36-та минута реферът отсъди дузпа за Марек, но голмайсторът му Валентинов я изпорти. Дупничани покачиха на 2-0 в 54-та минута с попадение на Румен Ангелов. До края на мача балканци успяха да върнат само един гол чрез капитана и бивш играч на Марек Иван Редовски.

"В този мач не играхме убедително, почувства се известна умора - каза помощник-треньорът на Балкан Димитър Добревски. - Резултатът е реален, двата гола паднаха след наши грешки, дузпата също я имаше", допълни младият треньор.