В понеделник, 3 май от 18.00 ч. в Ботевград започва първият четвъртфинален двубой между Балкан и Евроинс Черно море. Двата тима завършиха съответно на 3-то и 6-то място в приклчилия в четвъртък редовен сезон на Националната баскетболна лига.

Според предварителния регламент се играе до 2 победи в 3 срещи. След утрешния мач в Ботевград два дни по-късно - в сряда, 5 май ще последва гостуване на Балкан във варненската зала "Христо Борисов". Ако в тези две срещи се стигне до разменени победи, то решителната трета ще бъде на 7 май, петък, отново в Ботевград, тъй като в този случай Балкан си осигури домакинско предимство заради по-предното му място след редовния сезон.

Ще припомним, че равносметката в мачовете между двата тима е 2-2 победи. Любопитното е, че и Балкан, и Черно море имат по една победа като гости.

Тази вечер от 19.30 ч. отборът на Евроинс Черно море ще направи тренировка в зала Балкан.