Днес футболният отбор на Балкан загуби като домакин на Академик  с 2-3 в среща от предпоследния кръг на Западната Б група. Домакините вкараха гол още при първата атака, когато Ралчовски с глава откри резултата. Последва силен щурм на борещия се за промоция в елита столичен тим, който доведе до отсъждането на дузпа и изравнителен гол на голмайстора им Божов.  При най-чистото положение Кръстев можеше да изведе Балкан напред в 38-та мин, но не бе точен.

Т.нар. студенти поведоха с 2-1 в 59-та мин. с гол на Будинов. Веднага след това вратата на Академик бе окупирана , две минути след гола Редовски нацели гредата, но в 74-та минута вече бе точен и изравни за 2-2. Четири минути преди края обаче Василев отбеляза победния гол за гостите, въпреки че преди това имаше очевидно нарушение срещу бранител на Балкан, неотсъдено от главния съдия Богомил Маринов.

Това бе едва второ поражение за Балкан през пролетния сезон след загубата миналия кръг в Дупница с Марек, когато отстъпи с 2-1.