Холандия ликува! За трети път в историята си "Лалетата" са на финал на световно първенство.

На полуфиналите на Мондиала в ЮАР холандците победиха с 3:2 обезкървения отбор на Уругвай. В герой за пореден път се превърна халфът Уесли Снайдер, който вкара решителния втори гол за отбора си в средата на второто полувреме.

Това попадение обаче бе леко спорно, защото имаше тънка засада на Робин ван Перси. Така или иначе, след Снайдер, Аржен Робен затвърди победата с красив гол с глава.

Голът на Робен обаче не може да се мери по красота с първото попадение в мача, което дойде след уникален снаряд на Джовани ван Бронкхорст. Към края на полувремето голмайсторът на Уругвай му отговори с почти толкова ефектен гол, за да даде надежди на отбора си.

В отсъствието на наказания Луис Суарес обаче силите на Уругвай свършиха и през второто полувреме латиноамериканците бяха надиграни. Все пак двукратният световен шампион отпадна с високо вдигната глава, тъй като в добавеното време вкара още един гол. За повече обаче просто нямаше време.