С победата си над Испания с 92-89 (27-23, 22-18, 18-23, 25-25) в днешния първи четвъртфинален двубой тимът на Сърбия стана първият полуфиналист на световното първенство по баскетбол в Турция.

Мачът бе изключително оспорван - 25 секунди преди края със забивка на Марк Гасол испанците изравниха за 89-89. След това Милош Теодосич изнесе топката и  3.1 секунди преди края със стрелба от 8 метра отбеляза най-важната си тройка досега, това бе 12-тата му точка в мача. Последва тайм-аут за Испания, но те не можаха да стигнат до стрелба и сърбите ликуваха пред 15 000 зрители.

С по 17 точки за победителите са Новица Величковиц и Ненад Кръстич, 15 има Душко Саванович, 14 добави Неманя Бйелица, 13 отбеляза Коста Перович. Много силен мач за испанците изигра Хуан Карлос Наваро с 27 точки и 5 асистенции.

Техен съперник на полуфинала ще бъде победителят от последния четвъртфинал между Турция и Словения, който ще се играе тази вечер от 21.00 часа.