Играещият треньор на футболния отбор на Балкан Мариян Христов тръгна с победа в първия му официален мач като старши треньор на Балкан.  Нещо повече, той отбеляза и едно от двете попадения за Балкан за успеха на домакините над ОФК Костинброд с 2-1 в междинния  XI кръг на Югозападната В група. В 40-та минута на мача 37-годишният футболист засече подаване на Здравко Атанасов и откри резултата.

Десет минути след началото на второто полувреме грешка в центъра на защитата на домакините позволи на Михаил Георгиев от ОФК Костинброд да изравни. Отново той можеше да изведе своя тим напред, но в 66-та минута вратарят Ивелин Цветков спаси силния му и насочен удар.

Само две минути след това "балканци" вкараха втори гол чрез Здравко Атанасов, който с глава прати топката в мрежата след изпълнение на ъглов удар. Въпреки опитите на гостите да върнат поне едно попадение, този резултат бе запазен до края на срещата.

Снимка: Любомир Г. Лилов