Балкан победи Хебър с 2-0 на собствения му стадион в Пазарджик в мач от 14 кръг на Югозападната В група. Това е втори пълен успех на "зелените" навън от началото на сезона, след като в началото спечелиха в Ихтиман срещу Ботев с 3-0.

През първото полувреме не бе отбелязан гол, въпреки че балканци имаха 3-4 чисти положения, а капитанът Григор Стойчовски изпусна и дузпа. Двете попадения станаха през вторите 45 минути. Първо Ивайло Стоименов откри с точен диагонален удар. А в средата на полувремето Стефан Станковски се пребори мъжки за топката, тя попадна у Мариян Христов и играещият треньор на тима бе точен за крайното 2-0.

В другите мачове от този 14 кръг: Велбъжд - Левски ЕП 6-0, ОФК Костинброд - Септември Сф 1-1, Струмска слава - Витоша Бистрица 0-1, Пирин Разлог - Сл. герой 0-0, Германея - Бенковски Пз 0-3, Чепинец - Авангард 2-4, Миньор Бобов дол - Ботев 2-0, Долна Диканя - Локомотив Септември 0-0, Места ХД - Перун Кресна 0-1.

Във временното класиране Балкан се изкачи на 10-то място с 20 точки от 6 победи, 2 равни и 6 загуби и голово съотношение 23-23.