Тази вечер Балкан надигра Рилски спортист и постигна успех с  73-61 в третия кръг на НБЛ. “Зелено-белите” позволиха на своите съперници да  поведат само веднъж при 2-0, след което до края на мача не изпуснаха водачеството.

На полувремето имаха аванс от  9 точки – 38-29, а преди последната четвъртина преднината им вече бе 15 – 57-42. В началните й минути тя достигна до 19,и въпреки че самоковци успяха да го смъкнат до 10, в крайна сметка с по-добра игра балканци ликуваха.

Страхотен мач изигра целият отбор. Данчо Бозов бе най-резултатен с 16 точки. Един изключителен в тази среща Дуейн Мортън  направи дабъл-дабъл с 11 точки и 14 борби, а голямата приятна изненада  бе Кирил Райков, който отбеляза 15 точки и взе 7 борби.

От гостите Иван Лилов наниза 6 тройки и 26 точки, но никой друг от неговите съиграчи не можа да стигне двуцифрен актив.

След десет дни - на 10 ноември, двата тима ще се срещнат отново помежду си, но този път в третия крът на Еврохолд Балканска баскетболна лига. Балкан отново ще бъде домакин, но този път мачът няма да се играе в Ботевград, а в залата в Правец.

Балкан – Рилски спортист (73-61 19-14, 19-15, 19-13,  16-19)

Балкан: Гонър 10, Л. Лилов 4, Бозов 16, Мортън 11, Давидов 6 (Райков 15, Филипов 3, Ст. Маринов, Дойчинов 8)

Р. Спортист: Ив. Лилов 26, Ваклинов 3, Груев 4, Нойхаус 6, Боев 8 (Караджовски, Маройевич 7, Радев,  М. Маринов 7)

Рефери: Механджиев, Цеков, Субашиев

Снимка: Любомир Г. Лилов