Днес в Самоксв Рилски спортист успя да измъкне победата срещу гостивящия Морнар с 84-77 в първия мач от четвъртия кръг на Балканската баскетболна лига. Това бе първо поражение на отбора от черногорския град Бар в тазгодишното издание на регионалния турнир, след като досега бе победил като гост Фени Индъстри и Балкан като домакин. За самоковци пък победата бе втора в група Б, след тази в първия кръг в Румъния срещу Търгу Муреш, те имат една загуба от Балкан.

Страхотен мач за Рилски спортист изигра Иван Лилов, който реализира 22 точки. Толкова има и съотборникът му Димитър Караджовски, Александър Груев е с 14. В третата част в игра се появи Атанас Радев, но очевидно не е добре възстановен от получената контузия в коляното, тъй като след няколко минути игра, в които вкара една тройка, стъпи лошо с болния си крак не влезе до края на мача.

За Морнар най-много точки - 18, отбеляза Иван Йеленич, с 11 е Никола Иванович, с 10 - Никола Люич.