Отборът на Спартак Плевен бе на път да направи голямата изненада в последния кръг на НБЛ. Срещу втория в класирането Левски, макар и без лидера си Хрисимир Димитров, но с новото попълнение Симеон Ценов, освободен в началото на седмицата от Рилски спортист, домакините се държаха до средата на последната част и отстъпиха на по-класния си съперник със 100-109 (23-30, 24-25, 27-23, 26-31).

Минута преди края на третата четвъртина Георги Чековски бе дисквалифициран, получи и техническо нарушение, Илия Станков вкара 4 от 5-те наказателни удара и изравни  74-74. Още в самото начало на последната част плевенчани излязоха напред в резултата и авансът им се движеше между 2 и 3 точки в тяхна полза. "Сините" успяха да обърнат срещата чакс в последните 2 минути и 21 секунди, когато поведоха с тройка на Джейсън Кроу, и до края не изпуснаха мача, въпреки огромните усилия на домакините.

Отново страхотен мач за Спартак изигра Илия Станков, който стана топреализатор с 23 точки. Тодор Тодоров отбеляза 20, Веселин Георгиев - 16, с 12 е Дяковски, 10 има Софрониев.

Вездесъщият Арън Харпър отново блестеше за Левски. Той вкара 19 точки и овладя 10 борби, но най-резултатен за "сините" бе Джейсън Кроу с 22 точки. Колкото Харпър има капитанът Стефан Георгиев, с 13 е Коул, с по 11 са Славейков и Павел Иванов.