Безапелационен победител в първия възпоменателен турнир за кадети в памет на Иван Андреев, който завърши днес в Ботевград, стана  Арис Солун.  Днес сутринта гръцкият тим спечели третата си поредна победа, като се наложи над Лукойл Академик с 59-50.

Кадетите от южната ни съседка превъзхождаха през цялата среща. На полувремето те имаха аванс от 11 точки - 37-26, а в средата на третата го увеличиха на 23.  След това треньорът на Арис извади титулярите, което даде шанс на момчетата на Людмил Хаджисотиров да намалят пасива си до 9 точки след последната сирена. Най-резултатен за гръцкия тим отново бе Александър Везенков, който отбеляза 21 точки и спечели 7 борби за 27 минути. За Лукойл Академик най-много отбеляза Юлиян Владимиров - 19.

В последния мач от турнира кадетите на Балкан бяха разгромени от белградския Флаш с 32 точки разлика - 88-56 (28-14, 21-14, 15-7, 24-21).  Флаш дръпна сериозно още след първата четвъртина с 14 точки разлика, а на полувремето тя вече бе 21 - 49-28. В третата част домакините успяха да вкарат едва 7 точки, а в последната преднината на сръбския тим започна да расте лавинообразно и достигна до 35 точки. Възпитаниците на треньора Михаил Михайлов разочароваха напълно с играта си в тази среща, защитата им я нямаше, в нападение се играеше по-скоро индивидуално, отколкото отборно, направиха и цели 28 грешки. Превъзходството на белградския тим бе във всички компоненти: овладени топки 40 срещу 28, отнети топки 19 срещу 6, стрелба от 2 точки 49% срещу 38%, а зелените не можаха да отбележат нито една тройка от 11 опита.

Твърде интересно е два се знае, че в белградската лига за кадети, в която участват най-добрите 10 отбора от сръбската столица, във временното класиране Флаш няма нито една победа в изиграните досега 5 мача и дели 8-10 място с още два тима с неговите показатели.

Крайното класиране от този първи турнир в памет на Иван Андреев е:

1. Арис Солун
2. Флаш Белград
3- Балкан
4. Лукойл Академик

За MVP на турнира бе обявен единодушно Александър Везенков. Той стана и топреализатор със 75 точки в трите срещи. Наградите му бяха връчени от сина на големия треньор Иван Андреев - Здравко. Зам. кметът на община Ботевград Ц. Цанов връчи наградата на най-добрия плеймейкър на турнира - Лука Дабетич от отбора на Флаш.