Мъжкият баскетболен отбор на Балкан загуби последния си мач за календарната 2010 година. В зала Универсиада той бе надигран от тима на Левски с 93-71 в мач от 12 кръг на НБЛ.

Зелените бяха равностойни малко след средата на първата част, когато поддържаха равенство в резултата. След това преднината на "сините" започва да се увеличава и в края на първото полувреме бе 21 точки - 53-32. В третата и началото на последната четвъртина авансът на Левски достигна дори до 35 точки. Последва серия от 18-0 за Балкан, с което крайната разлика стана сравнително по-поносима - 93-71.

Най-резултатен за Балкан бе Крум Дойчинов със 17 точки, който има и 3 борби за 25 минути. Втори по резултатност е Станимир Маринов, който отбеляза 14 точки, Любо Лилов вкара 13 и овладя най-много борби - 8.

За Левски топреализатор стана Доналд Коул с 21 точки, със 17 е Джейсън Кроу, 14 има Станислав Славейков, а Аран Харпър е със скромните за него 9 точки.