"Левски" надигра като гост "Балкан"  със 103-84 (22-24, 23-25, 18-25, 21-29) в мач от 19 кръг на НБЛ. След  сравнително равностойна първа четвъртина, в първите минути на втората  "сините" дръпнаха с 12 точки. Последва силна серия на Балкан, с която домакините успяха да излязат напред с 1 точка - 42-41 две минути и половина преди края й. След това обаче допуснаха гостите отново да излязат напред и на полувремето те имаха аванс от 4 точки - 49-45.

"Зелените" играха равностойно срещу своя съперник само до средата на третата четвъртина. В  следващите пет минути обаче направиха доста пропуски при стрелбата, докато в същото време играчите на Левски бяха доста точни и след 30 минути авансът им вече бе двуцифрен - 74-63. В последните 10 минути срещата просто се доиграваше, разликата на няколко пъти стигна 20 точки.

Домакините отново не можаха да се справят с най-добрия играч на "сините" Арън Харпър. С невероятна лекота той отново стана топреализатор за своя тим, отбелязвайки 27 точки. С 18 е Стефан Георгиев, с 14 - Прийст Лодърдейл, който напусна за 5 фаула в средата на последната част.

За Балкан петима души са с почти еднакъв брой отбелязани точки. Силно игра Крум Дойчинов, вкарал 16 точки и овладял 8 борби под двата коша. С по 14 са Емил Бинев и Станимир Маринов, с 13 е добре игралият Димитър Филипов, 10 има Георги Давидов.

По същото време в Самоков Рилски спортист победи Спартак Плевен с 90-61.