Рилски спортист спечели първата среща от четвъртфиналната серия в ЕВРОХОЛД Балканска лига срещу тима на ОКК Белград. Самоковци стигнаха до успеха с 93-88 много трудно, като се наложи да се играе и продължение.

Баскетболистите на Росен Барчовски водеха с 18 точки на почивката, но сръбският тим се завърна в мача през третата част и след 40 минути игра резултатът беше 74-74. В добавените 5 минути обаче Рилецо се възползва от възможностите си и така стигна до изключително ценната победа и поведе в серията.

Отново Иван Лилов бе най-резултатен с 25 точки, с 19 точки и 9 борби е Драгомир Мароевич, Владимир Мийович има 15.

Вторият мач е в Самоков, на 29-и март (вторник) и ако Рилски спортист победи и в него, ще се класира за Файнъл 4 на турнира.