С гол на Кристияно Роналдо Реал Мадрид спечели минимална победа с 1:0 като гост на Тотнъм и така с общ резултат 5:0 се класира за полуфиналите на Шампионската Лига.

Двубоят на "Уайт Харт Лейн" бе до голяма степен протоколен, заради убедителната победа на испанците в първия мач.

"Шпорите" обаче можеха да постигнат поне победа за престиж, ако съдията бе отсъдил поне една от двете чисти дузпи в тяхна полза през първото полувреме.

След почивката пък нещата окончателно се влошиха, след като Еурелио Гомеш направи ужасна грешка и допусна нелеп гол на Кристияно Роналдо след удар от 30 метра.

Така на полуфиналите предстои очакваното от всички фенове дерби "Ел Класико" между Реал Мадрид и Барселона.

Единствената неприятна новина за мадридчани след мача с Тотнъм бе жълтият картон на Рикардо Карвальо, което означава, че португалецът ще пропусне първия мач срещу Барселона.

Тотнъм - Реал Мадрид 0:1

0:1 Роналдо 50

Тотнъм: Гомеш, Асу-Екото, Доусън, Галас, Чорлука, Хъдълстоун (71 Сандро), Модрич (83 Кранчар), Ван дер Ваарт, Ленън (61 Дефоу), Бейл, Павлюченко

Реал Мадрид: Касияс, Рамос (57 Гранеро), Карвальо, Албиол, Арбелоа, Марсело, Чаби Алонсо (75 Бензема), Кедира, Йозил, Роналдо (65 Кака), Адебайор