Футболният отбор на Балкан разгроми с 5-0 Левски Елин Пелин в мач от днешния 29 кръг на Югозападната В група, игран в Ботевград. Превъзходството на домакините бе ярко изразено през цялото време и резултатът е напълно закономерен.

Гостите допуснаха твърде лесен гол още в 12-та минута, когато никой не покри Кръстьо Иванов и той откри резултата. Осем минути по-късно главният рефер Йордан Воденичаров отсъди чиста дузпа в полза на Балкан за събаряне на Стефан Станковски в наказателното поле. Точен от бялата точка бе Цветан Зарев. До краоя на полувремето и гостите имаша своя шанс, но вратарят на Балкан Мартин Митев се прояви блестящо и спаси силен удар от упор.

В 62-та минута Райко Влъчков направи 3-0 от непосредствена близост. Това стана след перфектна атака на Балкан, в основата на която бяха Цветан Зарев и Здравко Атанасов, който остана сам срещу вратаря, но поднесе топката на тепсия на Райко, за когото оставаше само да я ритне в мрежата. След десет минути право да изпълни дузпа получи и отборът на Левски за игра с ръка на Йонко Пейков. Ударът на капитан на елинпелинчани Иван Зайков обаче бе спасен от Митев.

Крайното 5-0 бе оформено в последните две минути на редовното време. Първо Иван Георгиев с отмерен шут вкара четвъртия гол, а малко след това защитата на гостите отново изпусна Кръстьо Иванов, който с лекота отбеляза втория си гол в мача.

Балкан: Митев, Зарев, Пейков, Захариев (46 - Стоименов), Арангелов, Стойчовски (55 - Мариян Христов), Атанасов, Георгиев, Станковски, Кр.  Иванов, Станков (55 - Влъчков)

Левски ЕП: Шолевски, Вутев (70 - Митев), Кендашки, Нджемо, Етов, Д. Стефанов, Св. Стефанов (46 - Кременлиев), Исмаил, Христов, Зайков, Жозеф (74 - Ахмед)

Съдии: Йордан Владимиров, Иван Иванов, Траян Куков (София)

Два мача от днешния 29 кръг бяха отложени: Витоша Бистрица - Велбъжд и Ботев Ихтиман - Пирин Разлог. В останалите се получиха следните резултати:

Долна Диканя - Миньор Бобовдол 2-1

Въпреки изразителната победа Балкан остана на 11-то място с 43 точки, колкото има и десетият Миньор Бобовдол. Балкан обаче е с мач по-малко.