Реал Мадрид ликува. С гол на Кристияно Роналдо в 104-та минута на продълженията, белите победиха Барселона с 1:0 и спечелиха купата на Испания.

Така след като преди 4 дни Жозе Моуриньо прекъсна победната серия на каталунците, сега Специалния донесе първа победа на Реал във вечното дерби от 3 години насам.

Двата отбора си размениха по едно полувреме като през първото Реал имаше по-добри положения за гол, а Пепе дори удари греда. След почивката Барса имаше тотална доминация, но Икер Касияс на няколко пъти напомни за най-добрите си дни с невероятни спасявания.

Така редовното време завърши при резултат 0:0 и последваха две продължения по 15 минути. Към края на първото от тях Реал нанесе своя удар. След едно центриране Роналдо се извиси най-високо и с глава забоде победния гол.

Все пак трябва да се признае, че мачът можеше да се развие по различен начин, ако през първото полувреме съдията бе изгонил Алваро Арбелоа, който умишлено настъпи Давид Вия.

Реал обаче няма да има възможност дълго да се радва на успеха си, а Барселона ще може бързо да се реваншира, тъй като следващата седмица започват полуфиналните сблъсъци между двата отбора за Шампионската Лига.