Тази вечер в Правец Лукойл Академик победи с огромна лекота Рилски спортист в първия мач от полуфиналния плейоф. Шампионът се наложи с 98-74 (41-21, 27-10, 17-24, 13-19), но откровено пожали своя съперник. Защото през първото полувреме играчите му вкараха цели 68 точки срещу 31 на самоковци. А през второто почти спряха да играят като след команда "мирно", отбелязвайки едва 30. Шоуто за публиката секна, защото  тяхната игра нямаше нищо общо с първите две части. Тогава преднината им достигна до 41 точки след изключително точна стрелба.

Седем баскетболисти от Лукойл Академик завършиха с двуцифрени точкови показатели: Грийн 19, Питърсън 16, Аврамов 13, с по 12 са Стойков и Шундов, по 10 имат Мак и Хийт. След продължително лекуване на травми в игра се завърнаха Тенчо Банев и Дамян Стояновски.

Мартин Маринов вкара най-много за Рилски спортист - 17 точки, с 15 е Боев, по 14 имат Караджовски и Груев. На Иван Лилов бе дадена почивка и той не взе участие в тази среща.

Снимка: botevgrad.com