С драматичен гол на Лео Меси три минути преди края на мача Барселона победи Реал Мадрид с 3:2 на своя "Ноу Камп" и спечели Суперкупата на Испания.

Така след 2:2 в първия мач на "Сантяго Бернабеу", каталунците за пореден път надделяха над мадридчани и взеха трофея.

Също както и преди три дни, отборът на Жозе Моуриньо доминираше през по-голяма част от мача, но нямаше шанс пред гола. Веднъж и гредата помогна на Валдес.

Резултатът бе открит в началото на мача от Иниеста, но Роналдо набързо изравни. Също както и в първия мач, Лео Меси направи 2:1 минута преди почивката.

Десетина минути преди края Карим Бензема изравни и изглеждаше, че мачът навлиза в продължения. Три минути преди края обаче дебютиралият с фланелката на Барса Сеск Фабрегас започна атака, която бе завършена ефектно от Меси.

В самия край на мача остро влизане на Марсело срещу Фабрегас предизвика масово меле, при което бразилецът, Давид Вия и Месут Йозил получиха червени картони.