Втора поредна тежка загуба претърпя футболният отбор на Балкан. В първото си домакинство днес зелените отстъпиха на гостуващия ОФК Костинброд с 0-6.

За разлика от първата среща миналата неделя в София срещу Септември, днес Балкан успя да събере 11 футболисти. Липсата на каквато и да е подготовка обаче отново доведе до почти същото изразително поражение. Някои от момчетата дори за първи път се виждаха не само на игрището, но и въобще.

Балканци отново се държаха около половин час. Първия гол те допуснаха в 32-та минута, а 3 минути по-късно резултатът бе удвоен. В началото на второто полувреме, отново само за две минути, гостите вкараха още две попадения - в 49-та и 51-та минути. Тези два гола обаче не станаха и без страничния рефер Кирил Шумантов, който очевидно преди мача бе пропуснал да си преговори раздела за засадата във футболния правилник. В 63-та минута резултатът набъбна на 0-5, а в 77-та вече бе 0-6. Две минути преди края гостите можеха да вкарат и седми гол, но вратарят Вълчев се намеси решително.

Отборът на домакините отново бе без треньор. На официалната трибуна  бе досегащният наставник Мариян Христов, който изгледа целия мач.

За жалката ситуация, в която изпаднаха Балкан в първите две срещи, най-малка вина имат футболистите. От ръководството на клуба очевидно не вземат никакви мерки за подобряване на положението.

Мачът бе наблюдаван от петдесетина зрители, около половината от които фенове на гостите.

Балкан: Вълчев, Николов (70 - Павлов), Григоров, Стойчовски, Станковски, Атанасов, Иванов (60 - Иващук), Младенов, Влъчков, Стоев, Георгиев (46 - Иванов).

В третия междинен кръг в сряда, 31 август Балкан гостува на Марек Дупница.