Футболният отбор на Балкан Ботевград - юноши старша възраст, завърши 2-2 с Конелиано Герман в днешния 3-ти кръг от Столичното първенство - 2-ра група. На градския стадион "Христо Ботев" момчетата на Балкан, водени от Здравко Атанасов и Григор Стойчовски,  взеха едната точка, след като успяха да стопят пасив от два гола.

През първите 45 минути, в които двата тима 4 пъти удариха гредите, играчите на Конелиано отбелязаха два гола. В средата на второто полувреме Георги Иванов намали на 1-2 след разбъркване пред вратата на гостите, а седем минути преди края Радослав Младенов изскочи зад защитата и изравни. Малко след това играч на Конелиано нацели напречната греда, но до края на срещата нито един от двата тима не можа да промени резултата. Балкан - Конелиано 2-2.

В това столично първенство за старша възраст - втора група, участват 7 отбора.  Два от тях са от досегашната областна група - Балкан и Костинброд. Останалите пет са от София - ПФК Академик, Конелиано Герман, Витоша Бистрица, Обеля и Ботев-57.

В първия кръг на 10 септември Балкан постигна победа при гостуването си на Обеля с 2-1, а във втория кръг почиваше.

В 4 кръг на 1 октомври Балкан гостува на ПФК Академик.