В днешния първи мач от 10 кръг на НБЛ Лукойл Академик постигна десетата си поредна победа и срази Рилски спортист с 91-67. И в този мач се видя, че разликата в класите на двата тима е доста осезаема в полза на шампиона и абсолютния лидер в първенството.

Интрига в срещата в Правец нямаше, след като баскетболистите на Йовица Арсич стартираха мача със серия от 9:0, а съперниците им не успяха да отбележат кош повече от четири минути. През втората четвърт авансът на шампионите достигна 17 точки - 35:18, след като те направиха серия от 10:0 и не допуснаха кош повече от три минути.На почивката домакините водеха с 11 точки - 46:35, а по време на втората част те имаха преднина от 18 точки - 44:26.В средата на третата четвърт Лукойл поведе с 61:42, а в началото на последните 10 минути бе записана и най-голямата разлика - при резултат 77:50.

За победителите се отличиха Божидар Аврамов с 15 точки, по 14 добавиха Бруно Шундов и Андре Оуенс, а с по 12 точки завършиха Ламонт Мак и Веселин Веселинов.

За тима на Росен Барчовски най-резултатни бяха Бранко Миркович с 19 точки, Анте Билобърк с 12 и Филип Вукосавлевич с 11 точки.