Балкан загуби нещастно само с 2 точки разлика – 77-75, след като 33 секунди преди края водеше с 1 точка и имаше атака.  Последва несполучлив пробив на Филипов, след което домакините поведоха. Оставаха 12 секунди. Последва неточна стрелба и на Станимир Маринов, при борбата за отскочилата топка Захариев бе фаулиран, когато 2.6 секунди преди края, той вкара първия наказателен удар,  нарочно изпусна втория и Рилски спортист измъкна щастливо победата.

Балканци изиграха силно първо полувреме, след което водеха с 11 точки – 40-29, като преднината им дори достигна до 14 точки. Бяха напред и преди началото на последната част с 6 точки разлика - 60-54.  В нея обаче отново пролича, че нямат достатъчно опит,  за да задържат аванса си и за съжаление загубиха един мач, в който в по-голяма част от времето водеха.

Силно в нападение и защита игра Димитър Маринчешки, който завърши с дабъл-дабъл – 18 точки и 10 борби. С две по-малко – 16, е Станимир Маринов, 14 има Любомир Лилов - всичките през първите две части, с 11 е Филипов, с по 8 – Мортън и Мартин.

Най-резултатен за Рилски спортист бе центърът Филип Вукосавлевич с 20 точки, с 18 е Миркович, много силно игра Христо Захариев, който направи  дабъл-дабъл от 14 точки и 12 борби.

Снимка: Цветелин Кръстев