Във втория мач от първия ден на започналия днес турнир отборът на Балкан победи Лукойл Академик със 67-51 (14-18, 13-6, 16-20, 24-17). Зелените изиграха много добър мач срещу превъзхождащия ги в ръстово отношение съперник. Те му позволиха да поведе само веднъж в резултата, а цели 38 минути преднината бе в тяхна полза.

Спечелиха първата част с 14-8, на полувремето имаха аванс от 13 точки - 27-14. В третата и четвъртата четвъртини воденият от Людмил Хаджисотиров тим на гостите опита да обърне развоя на мача, но не успя. Разликата в полза на Балкан се движеше от 7 до 14 точки, а в самия край бе фиксирана и най-голямата преднина за домакините - 16 точки при 67-51.

С изключително висок коефициент на полезно действие за победителите - 41, е центърът Мартин Горунов. Възпитаникът на треньорката Виктория Маринова, който от близо месец е в Балкан, направи дабъл-дабъл с 21 точки със стрелба 11-8 и овладя 16 борби под двата коша. Много добре организираше играта на Балкан плеймейкърът Денис Петков, който отбеляза 13 точки и направи 4 асистенции. С 13 точки е и Мариян Николов, с по 8 са Цанко Краев и Георги Тодоров, който овладя и 10 борби.

Двама от Лукойл Академик също завършиха с по два двуцифрени показателя - Любомир Неделчев има 15 точки и 13 борби, а Румен Василев - 13 точки и 11 борби.

Утре във втория ден на турнира от 14.00 ч. Балкан ще играе с Левски, а преди това - от 12.00 ч., е мачът между Лукойл Академик и Актавис Академи Лесковац.