Баскетболистите на Балкан затрудниха максимално домакините от Лукойл Академик в днешната среща от 21 кръг на НБЛ. Те отстъпиха чак в последната четвъртина, като загубиха с минималното 86-77 (20-16, 18-22, 20-19, 28-20), след като изиграха много добри първи три части.

На полувремето резултатът бе равен - 38-38, като Лукойл Академик  спечели първата част с 20-16, а балканци втората с 22-18. В първите 4 минути на третата зелените направиха силна серия и дръпнаха със 7 точки - 49-42, но в самия край на четвъртината позволиха на съперника да излезе отново напред с 1 точка - 58-57. Шампионите започнаха последните десет минути със серия от 8-0 и в 34-та минута стигнаха до двуцифрена разлика при 71-60. Балканци обаче не се предаваха и на два пъти смъкваха пасива си до 5 точки. В последните секунди тройка на Лукойл Академик направи резултата 86-77 в тяхна полза.

Зелените изненадаха много приятно с представянето си срещу шампиона и лидер в настоящия шампионат. Много силен мач изигра Станимир Маринов, който стана топреализатор с 22 точки (стрелба 11-8), силно се включиха Айзея Мартин с 13 точки и 6 борби и Дмиитър Филипов с 11 точки, с по 9 са Любомир Лилов и Димитър Маринчешки, със 7 + 6 борби е Драгомир Мароевич.

Продължаващото пренастройване в играта на Лукойл Академик както в нападение, така и в защита след смяната на треньорите  все още очевидно се отразява на представянето на лидера. Въпреки че борбата под двата коша бе равна и шапионите направиха повече грешки, те имаха по-добър процент стрелба (63% срещу 45% на Балкан), особено в последните десет минути, и това се оказа решаващо. Балканци не можаха да се справят с Бруно Шундов, отбелязал 20 точки и взел 7 борби, и с Тодор Стойков, завършил с 19. С по 11 точки са Божидар Аврамов и Павел Маринов, с 9 е Андре Оуенс.

Другите мачове от днес: Черно море - Левски 78-82, Рилски спортист - Черноморец 82-74, Ямбол - Спартак 85-76

Снимка: botevgrad.com