Днес Балкан загуби гостуването си на Спартак Плевен с 89-73 (26-23, 26-21, 15-16, 22-13) в мач от 23 кръг на НБЛ. С това поражение зелените силно намалиха шансовете си в борбата за петото място в редовния сезон.

Домакините играха освободено и надиграха изцяло своя съперник. Имаха значително по-добра стрелба, особено от тройката - 24/11 срещу 17/5 на Балкан, спечелиха борбата под двата коша (31 срещу само 22).

Тимът на Балкан водеше в резултата само 1 минута, в 38 преднината бе за Спартак. Последното равенство, до което стигнаха зелените, бе в 18-та минута, когато стопиха пасив от 10 точки и стигнаха до 44-44. До края на втората част обаче допуснаха серия от 8-0, а в самото начало на третата домакините дръпнаха с 11 - 55-44.

През цялото време след това  Балкан бе догонващият отбор, на няколко пъти се доближаваше на 3 до 5 точки, но не можа да стигне до пълен обрат. Нещо повече, в последните минути на срещата домакините го пречупиха окончателно и резултатът след последната сирена бе с най-голямата разлика, постигната в мача.

Илия Станков изигра изключителен мач, като постигна коефициент 51 - от 29 отбелязани точки (7/5 за 3 точки, 4/2 за 2 точки и 11/10 от наказателната линия), спечели и 10 борби под двата коша. Много силно се представи и Тодор Тодоров с неговите 23 точки, както и Александър Дяковски с 14 точки и 9 асистенции.

За Балкан най-много точки - 22, вкара Станимир Маринов, 14 има Мароевич, 13 - Мортън.