Баскетболният отбор на Балкан - кадети, разгроми като гост Рилски спортист с 84-57 в първи мач от последния турнир на Зона Рила за разпределение на местата от първо до пето. Въпреки ранния час  на мача - 9.30 след смяната на времето, възпитаниците на треньора Димитър Пенчев превъзхождаха през цялата среща. Те спечелиха първата чат с 33-11, на полувремето резултатът бе 43-22, а веднага след почивката направиха серия от 15-0, като и до края нямаха проблеми.

Следобед кадетите на Балкан ще играят последния си мач с Велбъжд 2002. И без него те са недостижими на първото място в Зона Рила. А това означава, че придобиват правото да бъат домакини на предстоящия зонален турнир за определяне на два от финалистите в държавния шампионат.