В днешния мач от 25 кръг на НБЛ Балкан бе разгромен като домакин от втория в класирането Левски със 105-64 (24-17, 15-27, 17-29, 20-25). Сините нямаха никакви проблеми, макар че играха без основния си център Васил Евтимов, и водеха в резултата повече от 39 минути, като постепенно трупаха разлика.

Домакините бяха неузнаваемо слаби, повториха неубедителното си представяне от мача в Плевен и загубата им бе предизвестена още след първите няколко минути на срещата. Те отстъпваха драстично под двата коша, като имат два пъти по-малко борби и доста по-слаба стрелба, направиха и 18 грешки срещу 8 на съперника.

Със 17 точки и 7 борби най-добре за Балкан игра Драгомир Мароевич. Димитър Филипов отбеляза 15 точки, с по 8 са Станимир Маринов и Айзея Мартин, по 5 имат Мортън и Бинев.

Отново Арън Харпър бе най-резултатен за победителите с 26 точки. 20 отбеляза Макръс Хол, още трима са с двуцифрени точкови показатели - Йордан Бозов има 11, с по 10 са Димитър Ангелов и Джарет Хауъл.

Снимка: Цветелин Кръстев