Шампионът Лукойл Академик  и Левски постигнаха победи и във вторите си срещи от полуфиналните плейофи в Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже.

Двата отбора водят с по 2:0 победи съответно срещу Евроинс Черно море  и Ямбол. Играе се до три успеха от пет мача.

Третите срещи са на 14-ти май във Варна и в Ямбол.

Днес Левски отново постигна трудна победа над Ямбол като домакин със 78:75 (20:13, 23:21, 19:25, 16:16) точки. Този път "сините" водеха в резултата почти през целия мач. През третата част възпитаниците на Иван Чолаков направиха серия от 21:10 и стигнаха до обрат - 55:53.

Драмата настъпи в последните две минути, когато Ямбол изравни - 73:73, но до края на мача Димитър Ангелов вкара тройка, а Маркъс Хол добави един кош. Чавдар Костов завърши с 25 точки и 6 борби за Левски. Арън Харпър добави 14 точки, а 12 точки реализира Димитър Ангелов. За Ямбол Джон Офоегбу бе най-резултатен с 21 точки. С 19 точки се отчете Юлиян Радионов, а с 12 точки и 5 асистенции завърши Мартин Дурчев.

Шампионът Лукойл Академик постигна лесна домакинска победа срещу Евроинс Черно море (Варна) със 100:83 (23:11, 29:27, 25:22, 23:23) точки и е само на победа от 11-ти пореден финал в първенството. Въпреки че най-голямата разлика в мача беше 20 точки "студентите" стигнаха спокойно до успеха. Шестима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен точков актив.

Капитанът Тодор Стойков се отличи с 21 точки, Бруно Шундов - 19 точки и 10 борби, Ламонт Мак записа 15 точки. За Черно море Александър Янев вкара 16 точки, 15 добави Николай Колев, а с 13 точки се отчете Тихомир Желев.