В първия си мач от предварителната група Б на финалния турнир за кадетки, който започна днес в Ботевград, отборът на Балкан загуби от Рилски спортист с 39-58 (5-20, 13-11, 11-13, 10-14).

Момичетата ни започнаха изключително смутено при първото си появяване пред родна публика на такова голямо състезание. Това силно се отрази на играта им през първата четвъртина, която загубиха с 5-20. Във втората част заиграха далеч по-спокойно и я спечелиха с 13-11, като в средата й намалиха пасива си само на 8 точки.

В третата част зелено-белите продължиха  да бъдат равностойни - резултатът от нея е 13-11 за Рилски спортист. Почти същата бе картината и в последните десет минути, спечелени от самоковки с 14-10. В крайна сметка за голямата разлика натежа големият пасив, натрупан в първата част.

Много силен мач за Балкан изигра Мая Петкова, която отбеляза 13 точки, както и Клаудия Цанкова, завършила с 11. Почти всички останали играха доста притеснено и бяха под възможностите си. Дано за следващите две срещи в предварителната група напрежението да е отминало и нашите момичета да се представят силно.

Най-добра в мача бе състезателката на Рилски спортист Теодора Динева, която отбеляза 24 точки, отлично се представи и Николета Бандрова с 20 точки.

Резултатите от първия ден в група А: Дунав Русе - Левски 68-61 и Черно море Одесос - Монтана 2003 120-48.

Утре - неделя, от 18 часа във втория си мач от групата Балкан ще играе с втория от първенството на А група за тази възраст - НСА, който днес победи Шампион 2006 с 69-47.