В предпоследния си мач от финалния турнир за кадетки в Ботевград Балкан отстъпи на Монтана 2003 с 6 точки разлика - 47-53 (10-13, 18-16, 12-10, 17-14). Така утре от 10.00 ч. нашите момичета ще излязат в директен спор за седмото място с тима на Левски, който днес загуби от Шампион 2006 с 58-53.

Срещата с Монтана 2003 бе изключително оспорвана. На полувремето нашите изоставаха само с 1 точка - 28-29. В третата четвъртина играта вървеше кош за кош, но след нейния край авансът от 1 точка вече бе за Балкан. В средата на последната част нашите момичета поведоха с 2 точки, но пропуснаха шансовете си да го увеличат. Минута и половина преди края кадетките на Монтана и дръпнаха с 6 точки и до края успяха да удържат победата.

Вера Николова бе най-резултатна за Балкан с 10 точки, с 8 е Мая Петкова, 7 има Радияна Манчева, с по 6 са Веселка Иванова и  Десислава Хилендарова, 5 вкара Таня Атанасова. Най-резултатна за победителките  с 27 точки бе Дебора Филипова, овладя и 15 борби под двата коша. От 18-та минута тя игра с 4 лични нарушения, като момичетата на Балкан не можаха да се възползват от това. С 14 е Христина Гераскова, 9 има Теодора Тодорова.