В днешния втори мач от предварителата група А на финалния турнир за юноши във Варна Балкан загуби от домакина Черно море с 93-83. Така утрешният мач на зелените с левски ще определи втория участник във финалната четворка от тази група, след като първото място вече е за моряците.

Първите пет минути на мача бяха изключително равностойни, като през тях играта вървеше кош за кош и след няколко смени на водачеството се стигна до равенство при 13-13. Веднага след това Балкан поведе, но варненци обърнаха и след 10 минути игра имаха 5 точки аванс – 26-21. Разликата се запази в началото на втората десетка, но серия от 9-0 в полза на домакините я направи двуцифрена. Така на почивката момчетата на Борис Борисов водеха с 51-36.

Ботевградчани започнаха второто полувреме стимулирани за обрат и записаха осем безответни точки, правейки изоставането си едва 7 точки. С още добри прояви до средата на третата част те изравниха при 59-59 и интригата отново бе налице. Варненци обаче бързо поправиха това и със серия от 16-2 до края на частта пречупиха съперника. До края на мача те успяха да запазят комфортен аванс, въпреки че опитите на съперника за обрат не спряха.

Николай Стоянов изигра страхотен мач за победителите и записа 41 точки, 19 борби и 7 асистенции за успеха на отбора си. Денислав Вутев се включи със 17 точки и 8 борби, а 10 плюс 9 добави Николай Николов.

За Балкан Диян Христов записа 21 точки, а 17 плюс 6 асистенции добави Николай Маринов. Мартин Горунов завърши с 14 точки и 8 борби, а 11 вкара Филип Каменов.