Италия сякаш забрави как се печели. Адзурите отново не успяха да спечелят, въпреки че поведоха в резултата срещу Хърватия. Също както срещу Испания италианците стигнаха само до равенство 1:1. За да се класира напред четирикратния световен шампион трябва да победи Ирландия в последния мач.

Адзурите изиграха силно първо полувреме. Те поведоха с гол на Андреа Пирло от фаул в 39-ата минута. След паузата обаче не направиха нищо в офанзивен план. Марио Манджукич изравни при единствената грешка на италианците в отбрана. Той се разписа в 72-ата минута. Хърватите събраха 4 точки от първите си 2 мача, италианците остават с 2.

Италия се изправи срещу своето табу - Хърватия. Откакто Югославия се разпадна през 1991 г. адзурите нямаха победа над шахматистите. Двата отбора се бяха срещнали 5 пъти, като хърватите спечелиха 3 пъти, а два мача завършиха наравно. Единствената победа за Италия беше в първия мач между двата отбора през 1942 г.

Откакто спечелиха Мондиал 2006, адзурите имат само 2 победи в последните 12 мача на европейски и световни финали и на Купата на Конфедерациите.

Хърватите пък могат да са доволни от точката. Те вече имат 4 в актива си и са близо до класиране на четвъртфиналите. Италианците останаха с 2 точки от два мача и имат среща с Ирландия.

ИТАЛИЯ - ХЪРВАТИЯ 1:1