Чехия хвърли в сълзи цяла Полша, след като победи домакина на европейското първенство с 1:0 и го изхвърли от турнира.

Победата пък от своя страна помогна на чехите да спечелят първото място в групата и да се класират за четвъртфиналите на първенството.

Единственото попадение в мача падна в средата на второто полувреме, когато Петер Жирачек вкара след бърза контраатака. Голът падна след период на натиск на Чехия и бе напълно заслужен.

Преди това Полша започна много мощно първото полувреме, но не стигна до гол и постепенно загуби инициативата.

Така Полша се нареди в мрачната статистика заедно с Румъния и Швейцария като третият отбор, който не може да стигне до победа в първите си 6 мача на европейско първенство.

Чехия - Полша 1:0

1:0 Жирачек 71

Чехия: Чех, Селасие, Кадлец, Сивок, Лимберски, Плашил, Пилар, Хубшман, Колар, Жирачек (84 Райторал), Барош

Полша: Титон, Бьоних, Василевски, Перкуиш, Пишчек, Дудка, Полански (57 Гросицки), Обраняк (73 Брожек), Муравски (74 Мирзейвски), Блашчиковски, Левандовски