Германия победи Дания с 2:1 и с пълен актив от 9 точки спечели група В на европейското първенство. По този начин германците ще играят на четвъртфинала срещу Гърция.

Лукас Подолски записа мач номер 100 за националния отбор и отбеляза юбилея с гол. После датчаните изравниха, но десет минути преди края Ларс Бендер вкара победния гол.

Макар да не си даваше особено много зор, Бундестимът бе по-добър през целия мач, като особено в края на първото полувреме предложи много красива игра.

Дания отпада от турнира след една победа, две загуби и достойно представяне. А маршът на Германия продължава.

Дания – Германия 1:2

0:1 Подолски 19
1:1 Крон-Дели 24
1:2 Бендер 80

Дания: Андерсен, Якобсен, Кяер, Агер, С. Поулсен, Квист, Ериксен, Я. Поулсен (82-Никелсен), Цимлинг (79-К. Поулсен), Крон-Дели, Бендтнер

Германия: Нойер, Бендер, Хумелс, Бадщубер, Лам, Кедира, Швайнщайгер, Мюлер (84-Кроос), Йозил, Подолски (64-Шюрле), Гомес (74-Клозе)