С гол на суперзвездата Кристиано Роналдо Португалия победи Чехия с 1:0 на четвъртфиналите на европейското първенство по футбол и се класира напред за полуфиналите на турнира.

Роналдо изигра втори пореден силен мач, като освен гола се отчете с две греди, една задна ножица и като цяло бе много активен през целия мач.

Победата бе напълно заслужена за Португалия, тъй иберийците бяха по-добрия отбор през по-голямата част от мача и направиха доста опасни атаки. Чехия бе по-активна в началото на мача, но така и не стигна до нито едно голово положение.

Така на полуфиналите Роналдо и компания ще се изправят срещу победителя между Испания и Франция.

Чехия - Португалия 0:1

0:1 Роналдо 78

Чехия: Чех, Селасие, Кадлец, Сивок, Лимберски, Плашил, Пилар, Хубшман (86 Пекарт), Жирачек, Дарида (61 Резек), Барош

Португалия: Патрисио, Алвеш, Пепе, Коентрао, Перейра, Велосо, Моутиньо, Мейрелеш (88 Роландо), Нани (84 Кустодио), Роналдо, Пощига (40 Алмейда)