Днес започна областното първенство по футбол за деца и юноши младша възраст, в което участват и два отбора на Балкан - децата и юношите младша възраст. И двете възрасти, водени от треньорите Димитър Добревски и Григор Стойчовски, загубиха гостуването си на Левски Елин Пелин.

В първия мач юношите отстъпиха на домакините с 3-2, след като на полувремето водеха с 2-1. Двете попадения за Балкан отбелязаха Станислав Богданов и Ивайло Златев.

Децата на Балкан, които видимо бяха значително по-малки на ръст, а вероятно и на години от своите съперници, загубиха с 3-1, на полувремето 1-0 за Левски. За малките балканци точен бе  Ивайло Ваков.

Въпреки загубите, от треньорското ръководство са доволни от представянето на своите възпитаници.