След загубата си в Гоце Делчев , отборът на Чавдар Етрополе посрещна лидера в класирането Локомотив Мездра. Гостите водят с 15 точки и до голяма степен са си оплели кошницата и са в А група. За разлика от тях Етрополският отбор е твърде необедителен през пролетния полусезон , като от 2 мача има 2 загуби .
Всички в Етрополе се надяваха на победа в този мач,защото при неуспех окончателно губим всички шансове поне за баража.Това е последния мач от наказанието на Чавдар да играе мачовете си при закрити врати.
На 22 март 2008, събота, от 15:30 ч на стадион „Чавдар” при закрити врати нашите победиха първия в групата Локомотив Мездра с 2:1  и се върнаха отново на второ място в групата с 28 точки. Антон Петров вкара два гола в 44 минута за 1:0 и в 50-та минута за 2:0 от сдуспи и Атанас Николов в 86-та минута с 2:1 оформи крайното класиране.
Също с 28 точки, но на трето място е Миньор Перник, след победата му над Белите орли Плевен с 1:0.
Следващият кръг ще изправи един срещу друг двамата претенденти за второто място Чавдар Етрополе и Миньор Перник.