В днешното гостуване на ТЕСИ България в зала "Румен Пейчев" в столицата Балкан постигна очакван успех, като се наложи с 84-69 (16-18, 22-11, 22-19, 24-21). По този начин зелените излязоха на трето място във временното класиране с равен брой точки с четвъртия Рилски спортист.

В този мач младежките ни национали оказаха максимална съпротива и играха с пределна мобилизация през цялата среща.  Те спечелиха първата част, макар и само с 2 точки разлика. Във втората доминираше Балкан - 22-11 и на полувремето аванс от 9 точки - 38-29.

В третата четвъртина обаче избраниците на Любомир Минчев отново показаха агресивна защита и успяха да сведат пасива си само на 1 точка - в 25-та минута резултатът стана 40-39 за Балкан. С три бързи тройки  зелените отново дръпнаха и след половин час игра водеха с 12 точки - 60-48.

След първите две минути на последната част се стигна до още по-голяма разлика - 67-51. Но последва серия от 7-0 за ТЕСИ и разликата отново стана едноцифрена. Все пак по-опитният отбор успя да спре напора на младите си съперници и спечели с разлика от 15 точки - 84-69.

Балканци показаха много добра стрелба от тройката - 12 вкарани от 24 опита. Но допуснаха и цели 19 грешки - с 6 повече от своя съперник, което е твърде лош  показател.

Четирима от Балкан са с двуцифрен актив. Най-резултатен с 20 точки бе Владимир Панич. Поредния силен мач изигра Йордан Бозов, който направи дабъл-дабъл с 16 точки и 12 борби. Станимир Маринов отбеляза 15, с 11 е Бошко Йовович. Урош Петрович добави 8 точки, Любомир Лилов - 6, с 5 е Атила Сантош.

За ТЕСИ България Ангел Нацкин вкара 11 точки, трима са с по 10 - Кирил Кирилов, Алекс Симеонов и Тенчо Тенчев, с по 9 са Николай Грозев и Деян Карамфилов.

Двама от реферите на тази среща - Татяна Вълчева и Калоян Иванов, направиха добър дебют в мъжката НБЛ.

В другия мач днес Черноморец постигна втори пореден домакински успех, като спечели в Бургас срещу Спартак Плевен с 90-81. Утре във Варна е последният мач от кръга между Черно море Порт Варна и Левски.