Днес в столичната зала "Румен Пейчев" започна финалният турнир за юноши до 18 години с участието на 8 отбора, разделени в 4 групи. Тимът на Балкан с треньор Михаил Михайлов постигна категорична победа в първата си среща, надигравайки Левски с ъс 72-59 (17-12, 17-20, 18-9, 20-18).

Зелените имаха известни проблеми само във втората част. В първата те започнаха с 9-0 и я спечелиха със 17-12. Във втората обаче след няколко грешки и натрупани лични нарушения, вследствие на които Радослав Кочев увисна с 4 фаула още в 13-та минута, сините изравниха и дори успяха да поведат с 3 точки. До края на полувремето играта продължи да бъде равностойна, а Балкан отиде на почивка с 2 точки преднина - 34-32,  след два наказателни удара след края на втората част.

Балканци започнаха силно третата четвъртина и много бързо преднината им стана двуцифрена. В последната продължиха да доминират изцяло, достигнаха до разлика от 19 точки и спечелиха заслужено.

Филип Каменов отбеляза 20 точки, 16 вкара Ивко Ивков, Денис Петков е с 15. Ростислав Тончев добави 7 точки, Мартин Горунов и Александър Йорданов - 6.

Утре от 13 часа е вторият мач на Балкан - срещу Доростол Силистра, който днес загуби от Овергаз с 49-88.