Единият финалист в държавното първенство за юноши е отборът на Балкан. Днес в  първия полуфинал той победи втория в предварителната група Б - Академик, с убедителното 91-47 (28-11, 29-10, 13-16, 21-10).

Предварителните очаквания бяха за успех на Балкан, на базата на контролите, играни досега между двата тима. Не обаче и това да стане толкова лесно. Още в първата четвъртина зелено-белите поведоха със 17 точки разлика, а на полувремето резултатът бе 57-21 в тяхна полза. След първите три минути на третата част разликата премина 40 точки - 63-22 и тогава треньорът на Балкан извади цялата основна петица, като всички от Балкан играха почти по равно в днешната среща. До края мачът се доиграваше.

Ростислав Тончев отбеляза 16 точки, 12 вкара Радослав Кочев, с 11 е Ивко Ивков, 10 има Денис Петков. За Академик най-резултатен бе Румен Василев с 11 точки.

Финалът за титлата е утре от 15.00 ч. в столичната зала "Румен Пейчев". Съперник на Балкан ще бъде победителят в другия полуфинал между Черно море Порт Варна и Овергаз, които играят от 19.00 ч.